KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

www.dryandmore.com internet sitesi ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.’ne ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içeriği uluslararası fikri ve sınai mülkiyet mevzuatı tarafından korunmaktadır. Bu siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren aşağıda yazılı tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız:
 

I. ÜYELİK VE WEB SİTESİ KULLANIMI :

Site’ye üyelik, aşağıda yazılı koşulların tarafınızca kabulüne bağlıdır. Site'nin kullanımı, bu koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir. Kullanım Koşulları da dahil olmak üzere ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. Şirketi  sunulan hizmetleri, ürünleri, fikir ve sanat eserlerini, Sitede sunulan herhangi bir bilgi ve veriyi, önceden herhangi bir ihtar veya ihbar yapmaya gerek olmaksızın değiştirme, Site yayınına ara verme, Site yayını tamamen durdurma ve Siteyi en geniş kapsamda yeniden düzenleme haklarını saklı tutmaktadır. ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ’nin  Site Kullanım Şartları üzerinde yapacağı değişiklikler, Sitede yayımlanmalarıyla birlikte yürürlüğe girer ve bu değişiklikler, kullanıcı tarafından Site’ye girilmesi, herhangi bir şekilde erişim yapılması veya Site’nin kullanılması ile birlikte kabul edilmiş addolunur. Site’ye üyelik formunu eksiksiz dolduran ve ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ tarafından üyelikleri uygun bulunan gerçek ya da tüzel kişiler "ÜYE" olarak kabul edilir. Üyelik için 18 yaşını doldurmuş olmak zorunludur. Tüzel kişiler, ancak yasal temsilcileri kanalı ile üyelik başvurusu yapabilirler.
 

Site’ye giriş yapan, Site’yi ziyaret eden, herhangi bir şekilde kullanan, Siteye erişen ve/veya herhangi başkaca bir şekilde bağlanan tüm üye ve ziyaretçiler(“Kullanıcı”), bu sayfada düzenlenmiş olan Web Sitesi Kullanım Şartları’na uyacaklarını peşinen beyan, kabul ve taahhüt ederler. Yukarıda anılan "Kullanıcı" ifadesi, üye girişi yapmak suretiyle veya herhangi bir şekilde Siteye giriş yapan, Siteyi kullanan, inceleyen veya herhangi bir iletişim cihazı(cep telefonu, bilgisayar gibi) aracılığıyla Site’ye bağlanmış olan veya Site üzerinden elektronik veri alış-verişinde bulunmuş veya bulunmakta olan herhangi bir kişiyi ifade etmektedir.

II. SATIŞ VE TESLİMAT KOŞULLARI

1. Fiyatlarımız:

Tüm fiyatlarımıza KDV dahildir.
Ürünlerimiz TL. para birimiyle fiyatlandırılmaktadır.

2. Ödemeler: Ödemelerinizi, kredi kartı veya banka havalesi/eft yoluyla yapabilirsiniz.

3. Siparişlerin Geçerliliği:

www.dryandmore.com.tr online shop sitesinde satışa sunulan ürünler; üye/kullanıcı tarafından bedeli ödendikten sonra, stok durumunun uygun olması halinde taahhüt edilen sürede malın müşteriye kargo firması tarafından ayıpsız ve hasarsız olarak teslim edilecektir. Karşılanamayan siparişlerin bedeli tarafınıza iade edilecektir.
 

4. Teslimat:

Fiyatlarımıza kargo bedeli dahildir. İstanbul içi siparişler 3 iş günü, İstanbul dışı siparişler ise maksimum 6 iş günü içinde teslim edilmektedir.
Kargo bedeli ürünleri satınalma aşamasında ödendiğinden, teslimat sırasında ayrıca bir kargo bedeli ödenmesi söz konusu değildir.
Siparişiniz, ödemeniz ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. ye  ulaştıktan sonra en ekonomik ve güvenli koşullarda kargo şirketine teslim edilir.
Kargonuzun dışında hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa
lütfen teslim almayınız. Kargonuzu teslim aldıktan sonra kargo yetkilisi ile açıp, kontrol edebilirsiniz. Eğer kontrol sırasında siparişinizdeki   ürünlerin eksik, yanlış veya hasarlı olduğu ortaya çıkarsa, kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz.Kargo yetkilisi şahitliğinde, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik veya hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılması için çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.


5. Cayma ve İptal İşlemleri

Cayma Hakkı:

www.dryandmore.com.  Sitesinde Satışa Konu Ürünler, “teslimden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurların açılmasıyla birlikte iadesi sağlık-hijyen açısından uygun olmayan mallar” niteliğinde olduğundan, ürünler kullanılmamış olsa dahi, ALICI’nın  cayma hakkı yoktur.

İptal:

Siparişinizi siparişlerim sayfasından iptal edebilirsiniz.
Online sipariş iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz.
Ürün iptalleri tarafımızdan en kısa sürede yapılacaktır.

III. DİĞER  Hükümler


ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. , Sitede mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli olarak kontrol etmektedir. Ancak bu bilgilerin her zaman güncel olmayabileceği Üyeler ve Kullanıcılar tarafından gözetilmelidir.

ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ., dilediği takdirde, hiçbir gerekçe göstermeksizin üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.

Site’ye ait her türlü fikri mülkiyet hakkı(sitede bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler, sayfa düzeni vb) münhasıran ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ..nin fikri mülkiyetindedir. Sitede sunulan fikri mülkiyetin kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması açık ve kesin bir biçimde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na aykırı olacak ve hukuki ve cezai yaptırıma maruz kalacaktır.

Üye, kredi kartını güvenli bir şekilde kullanmakla yükümlüdür. ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.., sözleşmeye aykırılık, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir.


ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ., dilediği tarihte, işbu sözleşmeyi bildirimsiz olarak feshedebilir, kısmen ya da tamamen devredebilir. Kullanıcı veya üyenin sözleşmeyi devri, hükümsüzdür.

ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. mücbir sebeple ya da tümü ile kendi takdir ve değerlendirmesine bağlı olarak Site’yi yayından kaldırma, içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.


Kullanıcılar ve Üyeler, Site’yi kullanırken genel ahlaka ve adaba, yürürlükteki tüm ulusal ve uluslararası kanunlara ve nizamlara, iletişim ve internet güvenliğine uygun olarak hareket etmek ile yükümlüdür. Kullanıcıların Siteye ekleyecekleri her türlü ifade, yorum, yazı, resim, görsel ve sair her türlü bilgi ve belge genel ahlaka ve adaba ve ilgili ulusal ve uluslararası mevzuata uygun içerik ve şekilde olmalıdır.

Sitenin yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesine yol açabilecek, işleyişini olumsuz yönde etkileyebilecek veya yavaşlamasına yol açabilecek her türlü fiil ve işlem yasaktır. Anılan yasak kapsamına, otomatik programlar veya yazılımlar kullanılarak birden fazla sorgu yapılması veya üyelik kaydı açılması, veya otomatik yöntemler aracılığıyla Siteye çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de dahildir.


 

Üyeler, kendilerine verilen şifrelerin münhasıran kendilerine verilmiş olduğunu, bu şifreleri hiçbir surette başkaları ile paylaşmayacaklarını, aksi takdirde doğabilecek her türlü zarar ve ziyandan kendilerinin sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Üyelik başvurusu yapılırken üye tarafından verilen bilgilerin doğruluğu ve eksiksizliğinin tespiti ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.nin,  sorumluluğunda değildir. Yanlış üyelik bilgisi verilmesi sebebiyle doğacak zararlardan dolayı ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.nin,  hiçbir hukuki sorumluluğu yoktur.


 

ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ., Site Kullanım Koşulları’na ve yukarıda anılan kurallara aykırı şekilde hareket eden Kullanıcıların Siteye erişiminin engellenmesi ve üyeliklerinin iptal edilmesi de dahil olmak üzere her türlü güvenlik tedbirini almak ve gerekirse ihlal edenler aleyhinde yasal işlem başlatmak hakkını saklı tutmaktadır.

Site’nin kullanılması, Sitede sunulan ve sağlanan veri ve bilgilerin kullanımı, bu veri ve bilgiler esasında yapılan davranışlar veya Siteye erişim sebebiyle maruz kalınabilecek herhangi türden bilgisayar virüsleri, kötü amaçlı yazılımlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, Kullanıcıların, Üyelerin veya diğer üçüncü kişilerin herhangi bir sebepten ötürü uğrayabilecekleri her türlü ve tüm doğrudan ve dolaylı zarar, ziyan, hasar ve/veya kayıplar ile ilgili ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ..nin,  hiçbir hukuki veya cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcılar, yukarıda anılan zararlar sebebiyle ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ..den her ne isim altında olursa olsun herhangi bir talep veya iddiada bulunmayacaklarını peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Kullanıcılar ve Üyeler, işbu form ile yazılı olarak verdiği bilgiler ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere her şekilde ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ..ye  sağladığı tüm kişisel verilerinin; 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi kapsamında, kampanya, indirim gibi bilgilendirme maksatlı olmak üzere ve ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.ve iş ortakları, çalıştığı tüm kurumlara 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) uyarınca, satış tarihçesi oluşturmak, fatura oluşturmak, fatura kesmek, üyelik hesabına sadakat kartını tanımlamak, sadakat kartı veya basılı iletişim materyalleri iletmek, ürün teslim etmek, e-fatura göndermek, newsletter göndermek, promosyon ve sair çeşitli kampanyalar hakkında bilgilendirmek, pazarlama iletişimi yapmak, müşteri analizi yapmak, müşteri sadakatini artırmak, özel üretim yapmak ve benzeri amaçlar için işlenmesine ve söz konusu veri işleme amaçlarının gerçekleştirilmesi ve ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. ilke, operasyon, süreç, hedef ve stratejilerine uygun olarak yürütülmesi ve ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. nin hak ve menfaatleri ile itibarının korunması amacıyla işlenmesine, kullanılmasına, gerekli görülmesi halinde, yalnızca veri işleme amacının gerektirdiği ve/veya arşivleme amacı ve sunulan hizmetin gerektirdiği durumlar kapsamında aktarılmasına, ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.. nin, operasyon, süreç, hedef ve stratejilerinin gerektirdiği durumlarda üçüncü kişi iş ortakları, hizmet / destek / danışmanlık alınan ya da işbirliği yapılan ya da proje / program / finansman ortağı olunan kamu / özel kurum ve kuruluşlar / şirketler, tedarikçiler, şirket yetkilileri, bankalar, fonlar, şirketler ve sair üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşılmasına;

(a) kişisel verilerin işlenip işlenmediğini öğrenme,

(b) kişisel veriler işlenmişse, buna ilişkin bilgi talep etme,

(c) kişisel verinin işleme amacını ve verilerin amaca uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

(d) kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme,

 (e) kişisel verilerin eksik ya da yanlış işlenmişse bunların düzeltilmesini isteme ve bunun kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini talep etme,

(f) kişisel verilerin Kanun’a aykırı işlenmesi sebebiyle zarara uğranması  durumunda tazminat talep etme hakları saklı kalmak kaydıyla,

açık şekilde rıza verdiğini kabul ve beyan eder.

KVKK’nın 11. maddesi gereği uyarınca haklarınız;


 

Tarafımıza başvurarak, kişisel verilerinizin;

a) işlenip işlenmediğini öğrenme,

b) işlenmişse bilgi talep etme,

c) işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

ç) yurt içinde/ yurt dışında aktarıldığı 3. kişileri bilme,

d) eksik/ yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme,

e) KVKK’nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini / yok edilmesini isteme,

f) aktarıldığı üçüncü kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme,

g) münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

ğ) kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme hakkına sahipsiniz.


 

İlgili kişi olarak yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik taleplerinizi ‘’[email protected]” e-posta adresi üzerinden ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ..ye iletebilirsiniz. ALLIANCE KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ., gelen talepleri en geç 30 (otuz) gün içerisinde değerlendirerek sonuçlandıracaktır. Taleplere ilişkin olarak herhangi bir ücret talep edilmemesi esas olmakla birlikte, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkını saklı tutulmuştur.

www.dryandmore.com.tr web sitesine girmekle site ziyaretçileri yukarıdaki uyarı ve beyanları okumuş ve kabul etmiş addedilecektir.

İşbu "WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ"nden kaynaklanacak ihtilaflar Türk Hukuku'na tabidir ve İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.